Cevitt® Gardło

Tabletki do ssania z kwasem hialuronowym, witaminą C i cynkiem

Tabletki do ssania Cevitt® Gardło to wyrób medyczny do stosowania w przypadku podrażnień wywołujących kaszel oraz podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związanych z nimi bólem gardła, utrudnionym przełykaniem oraz chrypką.

Podczas ssania tabletek Cevitt® Gardło po połączeniu ze śliną w ustach tworzy się hydrożel. Pokrywa on w formie warstwy ochronnej podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła, przez co pozwala jej się zregenerować oraz uśmierza ból gardła, znosi trudności w przełykaniu i objawy chrypki.

 

Informacje ważne przed zastosowaniem Cevitt® Gardło

Kiedy nie stosować Cevitt® Gardło:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik preparatu
  • w przypadku znacząco ograniczonego wytwarzania śliny, np. w przypadku syndromu Sjögrena
  • jeśli pacjent choruje na fenyloketonurię, ze względu na to, że tabletki zawierają aspartam stanowiący źródło fenyloalaniny

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Tabletki do ssania Cevitt® Gardło zawierają sorbitol. Przed rozpoczęciem stosowania należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy pacjent nie toleruje określonych cukrów.

Dzieci:
Cevitt® Gardło nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia.
Cevitt® Gardło może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 6. roku życia tyko wtedy, gdy dziecko potrafi ssać tabletkę i nie zachodzi ryzyko niekontrolowanego połknięcia tabletki.

Cevitt® Gardło a inne preparaty, w tym leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich preparatach i lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o tych, które pacjent planuje stosować.
Cevitt® Gardło powoduje tworzenie się warstwy hydrożelu, co może opóźnić resorpcję innych preparatów i leków. Ze względu na cynk zawarty w Cevitt® Gardło może również dojść do obniżenia ich skuteczności. Z tego względu między przyjęciem tabletek Cevitt® Gardło oraz innych preparatów należy zachować odstęp 3 godzin.

Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tabletek do ssania Cevitt® Gardło.

Jak stosować Cevitt® Gardło:

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: należy powoli ssać 1 tabletkę co 4-5 godzin.
Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki dziennie.
Dorośli i dzieci powyżej 10. roku życia: należy powoli ssać 1 tabletkę co 2-3 godziny.
Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek dziennie.
Tabletek do ssania Cevitt® Gardło nie powinno się rozgryzać ani w całości połykać.
Jeśli po upływie 3-5 dni nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przechowywanie:

Tabletki do ssania Cevitt® Gardło należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.
Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności został podany na tubie oraz na pudełku tekturowym. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Tabletek do ssania Cevitt® Gardło nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć tabletki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.