Cevitt® Gardło

Tabletki do ssania z  hialuronianem sodu, witaminą C i cynkiem

Cevitt banner
Hialuroian sodu
Tabletki do ssania Cevitt® Gardło to wyrób medyczny do stosowania w przypadku podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołujących kaszel oraz związanych z tym bólem gardła, utrudnionym przełykaniem oraz chrypką. Podczas ssania tabletek Cevitt® Gardło w ustach, po połączeniu ze śliną, tworzy się hydrożel. Pokrywa on podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła, tworząc warstwę ochronną na ich powierzchni, przez co pozwala jej się zregenerować oraz uśmierza ból gardła, znosi trudności w przełykaniu i objawy chrypki. 

Informacje ważne przed zastosowaniem Cevitt® Gardło

Kiedy nie stosować Cevitt® Gardło:
  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik preparatu,
  • w przypadku znacząco ograniczonego wytwarzania śliny, np. w przypadku syndromu Sjögrena,
  • jeśli pacjent choruje na fenyloketonurię, ze względu na to, że tabletki zawierają aspartam stanowiący źródło fenyloalaniny.
Tabletki

przydatne informacje:

Sklad
SKŁAD: hialuronianu sodu karbomeru ksantanu
Ostrzezenia
OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Tabletki do ssania Cevitt® Gardło zawierają sorbitol. Jeśli pacjent nie toleruje określonych cukrów to przed rozpoczęciem stosowania należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Ciąża
CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ:Jeśli pacjentka jest w ciąży, karmi piersią lub przypuszcza, że może być w ciąży, a także kiedy planuje dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tabletek do ssania Cevitt® Gardło.
Dzieci
DZIECI: Cevitt® Gardło nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 6. roku życia. Cevitt® Gardło może być stosowany u dzieci powyżej 6. roku życia tyko wtedy, gdy dziecko potrafi ssać tabletkę i nie zachodzi ryzyko niekontrolowanego jej połknięcia.
Przechowywanie
PRZECHOWYWANIE: Tabletki do ssania Cevitt® Gardło należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności został podany na tubie oraz na pudełku tekturowym. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Tabletek do ssania Cevitt® Gardło nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć tabletki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Jesteś w grupie ryzyka?

Problemy z gardłem wpływają na samopoczucie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeśli palisz lub przebywasz w pomieszczeniach klimatyzowanych albo takich, w których jest suche powietrze, jesteś w grupie ryzyka.Brak szybkiej reakcji na pierwsze odczucia drapania w gardle lub trudności z przełykaniem może przerodzić się w infekcję – nie ryzykuj!
Palisz
Palisz papierosy?
Zgaga
Walczysz ze zgagą?
Klimatyzacja
Korzystasz z klimatyzacji?
Glos
Pracujesz głosem?
Leki
Przyjmujesz dużo leków?
Infekcje
Często masz infekcje gardła?
Samolot
Podróżujesz samolotem?
Spiew
Śpiewasz?
Jeśli szukasz ratunku dla swojego gardła, sięgnij po Cevitt® Gardło – unikalną kompozycję kwasu hialuronowego, cynku i witaminy C, która ochroni Twoje gardło przed chrypką, bólem, kaszlem, suchością, trudnościami w przełykaniu i dyskomfortem!