Dla kogo?

Tabletki Cevitt Gardło — dla kogo?

Ból gardła, chrypka, drapanie i inne dolegliwości gardłowe mogą przytrafić się każdemu. Cevitt Gardło jest wyrobem medycznym, znajdującym zastosowanie w częstych problemach gardłowych. Kto może przyjmować ten preparat? Czy jest on bezpieczny dla każdego?

Apiwizualizacja
Działanie

Cevitt Gardło — kiedy stosować?

Wyrób medyczny Cevitt Gardło zawiera składniki aktywne, które w połączeniu ze śliną tworzą warstwę hydrożelową, chroniącą i nawilżającą błonę śluzową gardła.

Dodatek cynku i witaminy C wspiera odpowiedź immunologiczną organizmu i ogranicza szkodliwą działalność wolnych rodników, dzięki antyoksydacyjnym właściwościom obu tych substancji. Kiedy stosować Cevitt Gardło?

Podrażnienie i uczucie drapania w gardle

Podrażnienie gardła i związane z nim uczucie drapania to częsta dolegliwość w takich stanach jak:

  • infekcje,
  • alergie wziewne,
  • przeciążenie gardła i strun głosowych.

We wszystkich powyższych sytuacjach wyrób medyczny Cevitt Gardło działa ograniczająco na występujące dolegliwości, łagodząc dyskomfort związany z podrażnieniami błony śluzowej gardła.

To zasługa m.in. hialuronianu sodu i pozostałych składników aktywnych, zawartych w tabletkach. Łącząc się ze śliną, tworzą one substancję żelową, która nie tylko okrywa całą powierzchnię śluzówki ochronną warstwą, ale także głęboko ją nawilża, łagodząc już istniejące podrażnienia i zapobiegając powstawaniu kolejnych.

To znacząco zmniejsza odczuwane dolegliwości, wpływając nie tylko na komfort codziennego życia, ale także skracając czas dochodzenia do pełni zdrowia.

Działanie
tabletki na nawilżenie gardła

Chrypka

Chrypka może mieć różne przyczyny. Występuje zarówno w infekcjach gardła, narażenia na zanieczyszczenia wziewne, jak i na skutek przeciążenia gardła i krtani poprzez ciągłe głośne mówienie, śpiew czy krzyki (np na imprezie sportowej czy koncercie). Często związana jest ona z mikropodrażnieniami śluzówki gardła i krtani, które sprawiają, że głos traci swoją barwę i siłę.

Tabletki Cevitt gardło pomagają pozbyć się chrypki, intensywnie nawilżając całą powierzchnię jamy śluzowej gardła, krtani i jamy ustnej. Zawarty w produkcie hialuronian sodu wnika głęboko w tkanki, a dzięki zdolności do wiązania wody, zapewnia optymalne nawilżenie i poprawia pracę błony śluzowej okolicy górnych dróg oddechowych. 

Witamina C i cynk  wspierają odporność organizmu, ograniczając i hamując stany zapalne, a także przyspieszając gojenie się podrażnień i mikrouszkodzeń w obrębie gardła.

Przesuszenie śluzówki gardła

Suchość gardła  może mieć genezę infekcyjną, jednak może być związana również ze wdychaniem czynników drażniących (smog, pył, dym papierosowy), długotrwałym oddychaniem przez usta (w czasie wysiłku fizycznego, podczas snu) lub być związana z długotrwałym i nieprawidłowym używaniem głosu.

Może się również zdarzyć, że jedynym czynnikiem wywołującym suchość śluzówki jest przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, w których powietrze jest niedostatecznie nawilżone.

We wszystkich powyższych stanach nawilżające właściwości tabletek na gardło Cevitt Gardło pomogą w złagodzeniu tych dolegliwości. Nawilżą błonę śluzową gardła i zapobiegną powstawaniu mikro podrażnień.

tabletki na nawilżenie gardła

Tabletki Cevitt Gardło — kto powinien po nie sięgnąć?

Tabletki na gardło Cevitt Gardło sprawdzą się nie tylko w stanach zapalnych i infekcyjnych gardła, ale też wszędzie tam, gdzie potrzebne jest odpowiednie nawilżenie śluzówki gardła ,  jamy ustnej i górnych dróg oddechowych.

Wyrób ten może być pomocny dla wszystkich osób pracujących głosem – nauczycieli, lektorów, wokalistów, mówców, handlowców i innych grup zawodowych, których głównym narzędziem pracy jest właśnie głos.

To także preparat dla osób, które borykają się z suchością w gardle związaną ze zbyt małą produkcją śliny (kserostomii ).

 Cevitt Gardło zapewnia nawilżenie błony śluzowej i hydrożelową ochronę, która łagodzi podrażnienia i zapobiega powstawaniu nowych.

Czy tabletki Cevitt Gardło są dla dzieci?

Tabletki Cevitt Gardło przeznaczone są dla osób powyżej 6 roku życia. Jednak w przypadku dzieci wiek jest jedynie wskazówką.

Najważniejsza jest umiejętność prawidłowego ssania tabletki, która ograniczy ryzyko jej połknięcia lub zakrztuszenia się podczas ssania. Dlatego, gdy chodzi o dzieci, warto wziąć pod uwagę nie tylko wiek, ale także ich umiejętności związane ze ssaniem tabletek.

Czy można stosować Cevitt Gardło w ciąży lub w trakcie karmienia piersią?

Tabletki Cevitt Gardło nie zawierają składników mogących być zagrożeniem w czasie ciąży lub karmienia piersią. Jednak dla stuprocentowej pewności i całkowitego bezpieczeństwa, przed przyjęciem pierwszej tabletki kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz planujące ciążę powinny poradzić się farmaceuty lub lekarza prowadzącego.

Cevitt Gardło w ciąży

Cevitt Gardło — dla kogo? Podsumowanie

Cevitt Gardło to tabletka skierowana do wszystkich osób powyżej 6 roku życia z takimi dolegliwościami, jak ból gardła, chrypka, drapanie w gardle czy suchość błony śluzowej gardła.

Substancje aktywne pomagają uśmierzyć lub ograniczyć powyższe dolegliwości. Preparat nie może być traktowany jako lek. Jeśli objawy nasilają się pomimo stosowania środka, należy udać się do lekarza, w celu zdiagnozowania przyczyny występowania niepokojących symptomów.

Podmiot odpowiedzialny/Dystrybutor Alpen Pharma Polska. Producent Fairpharm Vertriebs Niemcy.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.